Fifa 15’e Değinirken

FIFA 15 – Futbol Oyunu

 

Bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden beridir eğlence amaçlı olarak sıkça kullanmaktayız. Eğlence amaçlı olarak kullandığımız oyunların sayısı ise oldukça fazla olduğu bir gerçektir. Ama bir oyun var ki o oyun serilerini günümüzde bilmeyen duymayan kalmamıştır. Evet, FIFA, birçoğumuzun çocukluğunda bilgisayar başında saatlerce oynadığı FIFA çeşitli zorluklarla karşılaşsa da günümüze kadar popülerliğini koruyarak gelmiştir. EA Sports firmasının üretmiş olduğu oyun bu sene FIFA 15 ile karşımıza çıkıyor. Zaman zaman tahtını PES oyununa kaptırmış olsa da FIFA son yıllarda en iyi oyun grafiği ve gerçekçi oyun tarzıyla futbol oyunu severlerin neredeyse tamamına yakınına hitap etmekten gurur duyuyor.

FIFA her yeni sürümünde yaptığı değişiklik ve gerçekçilik özelliğiyle kullanıcılarını kendine hayran bırakıyor. 2014 yılı oyunu FIFA14 en büyük rakibi PES ‘in popülerliğini düşürmesiyle yeniden canlanmaya başladı. FIFA 15, internette yayınlanan gamplay videolarıyla henüz piyasaya çıkmadan bu yıla damgasını vuracağını herkese gösterdi. Eylül ayının sonlarına doğru (Tahminen 23 Eylül’de) tüm oyun konsolları ve PC ‘ye çıkacağı belirtilen FIFA 15’i herkes meraklı gözlerle beklemekte. Eylül ayının son haftasında ise ülkemizde raflarda yer alacağı düşünülüyor. FIFA 15 iki farklı paket ile karşımıza çıkacak. İlk sürümün adı standart diğer sürüm ise “Ultimate Team (Ultra Takım)” olarak isimlendiriliyor. Ultimate Team paketinde birçok ek özelliğin yanında Adidas All Star isimli yıldızlar takımı ve Adidas Predator ayakkabı serisi bulunacağı ifade edildi. Ultimate Team sürümünün Xbox 360, Xbox One, PS 3 ve PS4 için daha özel olacağını da eklemek gerek. FIFA 15’in bizler için en önemli yanı ise Türkiye Süper Ligin tüm takımlarıyla oyun içine orijinal olarak eklenmesi.

FIFA 15 şu günlerde piyasaya çıkmasına az bir süre olsa da EA Sports Demo sürümünü yayınlayarak kullanıcılara yeni ürünlerinde nasıl bir oyunla karşılaşacağını göstermiş oldu. Demo sürümünü inceleyip oynayan oyuncuların birçoğu görsel ve gameplay gerçekçiliğinden ötürü hayran kaldığını belirtti. Ücretsiz Demo sürümünü indirme için ise firma kullanıcılara “Origin” üyeliği almalarını ve “Origin” programını bilgisayarlarına yüklemeleri gerektiğini belirtiyor.  Origin üzerinden yaklaşık 2gb FIFA Demo sürümünü kolaylıkla indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.